Együtt többet tehetünk.

A Lego új figuráival a fogyatékossággal élők problémáira szeretné felhívni a figyelmet

A játékgyártó napraforgós termékcsaládja a sokszínűség és a befogadás fontosságát igyekszik hangsúlyozni. A cég a saját munkavállalóit is szeretné bevonni a Hidden Disabilities Sunflower programmal közös együttműködésbe.

Új, a rejtett fogyatékossággal élő emberek támogatását propagáló termékcsaládot dob piacra a Lego. A dán játékgyártó decemberben bemutatott figurái a “Hidden Disabilities Sunflower” program napraforgós nyakbaakasztóját viselik: a cég célja, hogy felhívja az emberek figyelmét arra, milyen segítségre, támogatásra lehet szüksége autizmussal, ADHD-val, epilepsziával, Crohn-betegséggel és más „láthatatlan problémákkal” küzdő társaiknak.

A Lego decemberi bejelentése szerint több figurakollekcióból is készült napraforgós kiadás. A vásárlók akár a saját figurájukat is megtervezhetik a cég világszerte 55 helyen (köztük a budapesti Allee bevásárlóközpontban – a szerk.) felállított Minifigure Factory-jaiban, hogy “lehetőséget kapjanak arra, hogy olyan karaktereket tervezzenek maguknak, a barátaiknak, vagy a családtagjaiknak, amelyek valóban őket reprezentálják”.

A cég azt tervezi, hogy a dolgozói számára is elérhetővé teszi a napraforgós nyakbeakasztókat, és olyan képzést is kínál nekik, amelyen megtanulhatják, pontosan mit jelképez ez a szimbólum, és hogyan segíthetnek azoknak, akik viselik.

“A Hidden Disabilities Sunflower-rel való együttműködésünk kulcsfontosságú a rejtett fogyatékossággal, betegségekkel és szükségletekkel élő munkatársaink támogatásában – mondta Lauren von Stackelberg, a Lego sokszínűségért és befogadásért felelős alelnöke. – Azzal, hogy a sokszínűséget és a befogadást minden tevékenységünkbe beépítjük, mindenki számára elérhetőbbé tesszük a játékainkat és az élményeinket, pozitív hatást gyakorolunk a kollégáink, a fogyasztóink és a közösségeink életére.”

A rejtett fogyatékossággal élő emberek problémáit jelképező napraforgó először 2016-ban jelent meg Nagy-Britanniában, de ma már világszerte 285 repülőtéren és számos vendéglátóipari helyen, üzletben is megtalálható. A Lego illetékesei szerint ők az első játékgyártók, akik a termékeiken is megjelenítik a szimbólumot; az új figurákat szakértők és érintettek segítségével fejlesztették ki.

“Az, hogy a napraforgós nyakbeakasztók már a Lego-készletekben is megjelentek, komoly lépés abba az irányba, hogy a rejtett fogyatékossággal élő emberek problémáit széles körben ismertté tegyük – nyilatkozta Martin Maxness, a Hidden Disabilities Sunflower program autizmussal, ADHD-val és Tourette-szindrómával élő nagykövete. – Felnőttként is mélyen megérint, hogy egy ilyen ikonikus terméken láthatom viszont a jelképünket. Ez a kezdeményezés igazi mérföldkövet jelent a közösségünk számára, kortól függetlenül inspirálja a hozzánk közelálló embereket, kreativitásra, a kapcsolatok ápolására és elfogadásra ösztönöz.”

Nem ez a Lego első olyan termékcsaládja, amely a fogyatékossággal élő emberek problémáira igyekszik felhívni a figyelmet: korábban adtak ki már olyan figurákat, amelyek különféle lelki és testi sérüléseket jelenítettek meg, és néhány évvel ezelőtt Braille-kockákat is piacra dobtak.

Hasonló cikkek