Káli György

Service designer

Káli György tizenöt éve foglalkozik kommunikációval vállalati és ügynökségi oldalon, melyből tíz éve digitális marketing stratégia-építés a specialitása. Jelenleg fogyasztó iélmény- (CX-) dizájn, munkavállalói élmény- (EX-) tervezés, illetve a digitális transzformáció állnak szakmai érdeklődése fókuszában. A Service Design Day konferencia főszervezője, a Social Design Jam társszervezője.

1. Miért ezt a szakterületet/szakterületeket választottad?

Service design segítségével nagyobb hatást tudok elérni egy szervezet és érintettjei kapcsolatában, mint szűken vett kommunikáció tervezésével. Nagyon izgalmas feladat empatizálni egy-egy célcsoporttal, mélyebben megismerni az elvárások, vágyak, fájdalmak hármasát és releváns válaszokat fejleszteni ezekre, melyek az érintettek szempontjai mellett üzletileg is fenntarthatók és technológiailag kivitelezhetők.

2. Milyen pozitív társadalmi/fenntarthatósági hatásai vannak a szóban forgó szakterületnek/szakterületeknek a nonprofit szervezetek fejlődésére?

A nonprofit szervezeteknek is az alaptevékenységükön kívül fel kell tárniuk, hogy milyen értintetti hálózattal dolgoznak és fontos, hogy megértsék a különböző stakeholderekkel milyen értékcsere zajlik és mi ebben a lehetséges szerepük, stratégiájuk. Service design többek között ezt segít megérteni, feltárni és megtervezni.

3. Melyek azok a projektek, amelyekre különösen büszke vagy?

Közel 20 nagyvállalattal dolgoztunk a közelmúltban, mindegyik projektre büszke vagyok, főleg azokra a pillanatokra, mikor a sokat látott, húsz éve a szakmájukban dolgozó embereknek is tudtunk új szempontokat, perspektívát mutatni a service design segítségével egyszerűen abból kiindulva, hogy az ügyfélközpotú gondolkodást összekapcsoltuk a mély szakmai tudásukkal.

4. Vannak-e olyan hazai/külföldi jó gyakorlatok a service design területén, amelyeket mindenképpen említésre érdemesnek tartasz?

Nagyon sok ilyen van, érdemes az IDEO (https://www.ideo.com/works/creating-a-social-enterprise-to-bring-learning-into-the-real-world), Stanford egyetem D schooljának anyagagait átnézni (https://dschool.stanford.edu/).

5. Saját publikációk

Hasonló cikkek