A Green Business Academy interjúsorozatot indított a Fenntarthatósági Menedzser (CSM) képzés oktatóival, akik hazánk legelismertebb szakemberei közé tartoznak. A fenntarthatósági képzésekre specializálódott felnőttoktatási szervezet az elsők között Barta Zsombort és Herner Katalint mutatta be.
Barta Zsombor a fenntartható építészet egyik hazai úttörője, aki hosszú évek óta azon dolgozik, hogy az általa képviselt, vallott elvek a mindennapok részévé váljanak Magyarországon és nemzetközi szinten is.
Az interjúban szó esett a magyarországi építési szabályozás hiányosságairól, a fenntartható termékek árazási problémáiról, valamint Zsombor szenvedélyéről, a régi autók bütyköléséről is. Többek között arról mesélt a GBA által készített interjúban, hogy
- miért drágább Magyarországon az építkezés, mint Ausztriában,
- mi a legnagyobb fenntarthatósággal kapcsolatos kihívás napjaink Magyarországán,
- miért lehetnek olcsóbbak a nem fenntartható termékek a fenntartható árukhoz képest,
- hogyan segít az oktatás abban, hogy folyamatosan naprakész maradjon.
A Herner Katalinnal készült interjúban a fenntarthatóság gyakorlati feladatairól, a szemléletformálás fontosságáról, a klímaszorongás kezeléséről és a kiégés megelőzéséről volt szó. A KÖVET Egyesület elnöke szerint muszáj a hozzáállásunkon változtatni: a közeljövőben ugyanis biztosan nem lesznek olyan technológiai fejlesztések, amelyek megoldják helyettünk a fenntarthatósági problémákat.
Herner Katalin kiemelte:
- az „ESG-trend” miatt a cégek komolyabban veszik a fenntarthatóságot, viszont fel is hígult ez a terület,
- elengedhetetlen a gyakorlati tudás a fenntarthatósági menedzserek számára,
- a fenntarthatóság nemcsak a szívügye, hanem a munkája is, ezért fontos számára a munka és magánélet egyensúlya,
- komplex hatással van a klímaszorongással élő fiatal generációra a karbonlábnyom-számítás.