Gondolkodjunk együtt az ESG megfelelőségen túl!
ESG egyes elemeihez spéci szakértelem kell, sok cégnél viszont alig van erre a témakörre kompetencia és kapacitás. Hogyan oldjuk fel az ebből fakadó terheket?
Mi hiszünk benne, hogy a megoldás a nonprofitokkal való szorosabb együttműködésben rejlik, mert ideje átgondolni, hogy hogyan dolgozhat közös erővel eredményesebben a két szektor.
A SPACE FOR SUSTAINABILITY nap a forprofit vagy nonprofit szemléletet felülírva „for benefit” értékeket képvisel: azaz olyan együttműködések kidolgozására ad teret és szakértői kíséretet, amelyek egyszerre érik meg anyagilag és van pozitív társadalmi hatásuk is. Ez a nap igazi híd a 2025-ös fenntarthatósági programokhoz!
Mi a célja az eseménynek?
Hagyományt szeretnénk teremteni, amiben rendszeres lehetőséget biztosítunk vállalatok, nonprofitok és jótékonysági ügyek képviselői és felelős vállalatvezetők, munkatársak számára hosszútávú partnerségek kialakításához, hogy közösen dolgozzanak társadalmi és környezeti problémák megoldásán.
Mi fog történni?
Egy teljes nap és vezetett szakmai program áll rendelkezésetekre, hogy cégként az ESG témáitokon, nonprofitként a küldetéseteken keresztül együtt ötleteljetek, kapcsolódjatok, és alakítsatok ki akár a program végére valódi, mindkét fél számára gyümölcsöző üzleti és társadalmi együttműködéseket.
Kiknek érdemes jönni?
ESG-vel érintett vállalatoknak, beszállítóknak: A számotokra fontos ESG témában, vagy témákban megfelelő partnereket találhattok, együtt megvalósítható megoldásokat találhattok ki más cégekkel és/vagy nonprofitokkal.
Nonprofitoknak: A számotokra fontos ügyhöz megtalálhatjátok azokat a vállalati (vagy akár nonprofit) partnereket, akikkel együtt növelhetitek a hatásotokat.
Együttműködést segítő szakértőknek: Gyertek a szakmai továbbfejlődés, új eszközök és módszertanok elsajátítása, valamint értékes iparági kapcsolatok kiépítése miatt!
Akadémiai szférának és diákoknak: A tanulmányokat kiegészítő gyakorlati tapasztalatokat kaptok, amelyek elősegítik a karrierépítést és a szakmai elhelyezkedést.
Senior szakembereknek: Aktív közösségi részvétel, generációk közötti tudáscsere várható, és a társadalmi hozzájárulás a fenntarthatósághoz.
Néhány terület inspirációként a teljesség igénye nélkül, amivel foglalkozhatunk az Open Space* esemény keretében:
Program:
09:30- kapunyitás, bejelentkezés, megérkezés
10:00 – köszöntés, megnyitó, inspirációs előadás
10:30 – bemelegítő körök, módszertan, téma felvetések
11:45 – projektmunka – első idősáv
13:00 – ebédszünet
14:00 – projektmunka – második idősáv
15:15 – a többi csoport munkájának megismerése, reflexiók
16:00 – projekt ötletek, első lépések
17:00 – zárókör
Szervezők:
A Scale Impact partnerséget kínál és épít hazai társadalmi hasznosságú szervezetek, vállalatok és szakemberek között a társadalmi hatás növeléséért.
Küldetésünk, hogy a kisvállalkozások ellenálló képességét erősítsük, ezzel egy demokratikusabb gazdasági rendszert hozzunk létre. Hisszük, hogy ettől a jövőnk fenntarthatóbbá válik. Ha döntésformáló vagy, akkor Neked segítünk küldetésvezérelt szolgáltatásokat létrehozni. Közösen alakítjuk ki a vállalkozásod önazonos és valóban felelős alapjait. Az etikus értékajánlatodat.
ICG Integrated Consulting Group Kft.
Partner a változásban. Az ICG csapata abban segíti partnereit, hogy co-creation folyamat során személyre szabott módon támogassuk a vállalatokat és egyéneket abban, hogy elérjék fejlődési célkitűzéseiket.
A GB Academy Magyarország egyik első fenntarthatósági felnőttképzéssel foglalkozó szervezete, amely elkötelezett a vállalatok működéséből fakadó környezeti problémák gyakorlati megoldása iránt. Évek óta kínálunk magas színvonalú képzéseket az ország legelismertebb szakembereivel, hogy átfogó, holisztikus képet és megfelelő gyakorlati tudást adjunk hallgatóinknak a fenntarthatósággal és a pozitív társadalmi és környezeti változásokkal kapcsolatban.
* Az Open Space módszertanról:
Az Open Space egy csoportos problémamegoldó és tervező technika, ahol a résztvevők a program címéhez kapcsolódó fontos kérdéseket dolgozzák fel, akár nagy közösségben is.
A munka kiscsoportokban zajlik, melyek konkrét témáit a résztvevők alakítják ki az esemény elején.
Szabad az áramlás:
Mindenki olyan csoporthoz csatlakozik, amely számára releváns, de mindegyikből jegyzetek készülnek, hogy az összes résztvevő megismerhesse a többi csoport eredményeit.
Az eredményekre építve zárásként elindulhat a következő prioritások meghatározása és közös akciótervezés.
2024-11-15
Telekom Székház | 1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 36.
Normál / nonprofit / diák / GBA tagi kedvezmény a linken
SZÉKHELY:
1038 Budapest, Temes utca 11. E. ép. 1.
ADÓSZÁM:
29306972-2-41
TELEFONSZÁM:
+36 30 587 9054
EMAIL:
info@scaleimpact.hu